Kościół Dla Grajewa


Kościół Dla Grajewa stanowi filiał Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej, w którego obrębie działa w mieście Grajewo.

Ważnym miejscem dla społeczności zboru jest siedziba zlokalizowana przy ulicy Łaziennej 10, gdzie odbywają się spotkania oraz różnego rodzaju aktywności.

Nabożeństwa organizowane są w salach konferencyjnych Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka, mieści się ono przy ulicy Konstytucji 3 Maja 36, co stanowi dogodną lokalizację o znaczeniu kulturowym.

Oprócz regularnych spotkań w kościele, w Grajewie oraz Mońkach prowadzone są również grupy domowe, które oferują możliwość uczestnictwa w życiu wspólnoty w bardziej kameralnej atmosferze.

Historia

W 1996 roku zbór „Dobra Nowina” w Białymstokurozpoczął swoją działalność, mając na celu utworzenie wspólnoty zielonoświątkowej na obszarze Grajewa. W tym czasie przez półtora roku ewangelizację prowadziła para misjonarzy, którzy z zaangażowaniem starali się przyciągnąć nowych wiernych. W listopadzie 2013 roku wspólnota białostocka wysłała do Grajewa rodzinę misjonarzy, którzy wcześniej regularnie odwiedzali to miasto, aby organizować spotkania modlitewne. Ich stała obecność miała na celu rozwój i formalne powołanie zboru w Grajewie.

Bardzo szybko, bo już w 2013 roku, grajewska wspólnota liczyła pięciu wiernych, a w 2014 roku ich liczba wzrosła do piętnastu. Ten dynamiczny rozwój skłonił wspólnotę do zorganizowania pierwszego chrztu, który odbył się w 2014 roku i wzięło w nim udział cztery osoby. Wkrótce po tym czterej kolejni wierni przyjęli chrzest, co jeszcze bardziej umocniło wspólnotę w jej misji.

W wyniku znaczącego wzrostu zainteresowania, w październiku 2015 roku, społeczność została zarejestrowana jako Zbór Kościoła Zielonoświątkowego „KDG” (Kościół dla Grajewa), który skupiał wówczas dwudziestu pięciu członków, łącznie z sympatykami. W 2016 roku liczba wiernych wzrosła do poziomu około 35-40 osób, a w tym samym czasie 7 kolejnych osób przyjęło chrzest, świadcząc o wciąż rosnącym zaangażowaniu i wzrastającym znaczeniu wspólnoty.

W odpowiedzi na rozwój zboru, utworzone zostały także grupy w sąsiednich miejscowościach, takich jak Mońki i Ełk, które w 2016 roku skupiały dodatkowe dziesięć osób. W Ełku w 2017 roku rozpoczęto organizację regularnych nabożeństw, co w pewnym momencie doprowadziło do przekształcenia tamtejszej grupy w samodzielny zbór „Chrześcijańska Społeczność”. Ta ewolucja świadczy o dynamicznym rozwoju i wpływie zborów zielonoświątkowych w regionie.

Przypisy

  1. O nas [online], kdg.grajewo.pl [dostęp 19.08.2024 r.]
  2. Kontakt [online], kdg.grajewo.pl [dostęp 19.08.2024 r.]
  3. Historia [online], kraszewskiego37.pl [dostęp 19.08.2024 r.]
  4. Wielka praca w małym mieście [online], ligabiblijna.pl [dostęp 19.08.2024 r.]
  5. Inicjatywy [online], kraszewskiego37.pl [dostęp 19.08.2024 r.]
  6. Kontakt [online], kz.elk.pl [dostęp 19.08.2024 r.]

Oceń: Kościół Dla Grajewa

Średnia ocena:5 Liczba ocen:23